עיר חכמה: היכרות עם הרשת שהופכת עיר לחכמה

עיר בלילה

 

 

ערים חכמות מתפתחות משנות את התכנון העירוני ברחבי העולם. אבל מהי עיר חכמה? מאמר זה מסביר כיצד טכנולוגיית הרשת חייבת להשתנות על מנת לבנות עיר חכמה. לא קיימת רשימה רשמית שמפרטת מה עיר צריכה כדי להפוך לחכמה. לכל עיר יש דרישות שונות בהתאם למיקומה ולתושבים.

חברת אנג'יס מסבירה כי עיר חכמה היא שטח המשתמש בטכנולוגיה דיגיטלית לחיבור, הגנה ושיפור חיי התושבים. באוזרים שבהם מתכנן העיר יכול לבחור ליישם את הטכנולוגיות האלו באופנים שונים על מנת להתאימן לאוכלוסייה ולמיקום הטוב ביותר.

 

חלוקת כוח

ערים חכמות דורשות תשתית מקיפה של טכנולוגיה מתוחכמות. ככל שיש יותר טכנולוגיה לעיר, כך היא זקוקה יותר לאנרגיה שתשלוט בטכנולוגיה זו. לערים יש רשת חשמל המפיצה שירותים, כולל מים זורמים, גז וחשמל.

שריפת דלקים פוסיליים מייצרת באופן מסורתי את האנרגיה לרשת, אשר תורמת לפליטת גזי החממה שמסכנים את כדור הארץ.

 

למה צריך רשת חכמה?

מערכות החשמל שניתן לראות ברחבי העולם עבדו היטב במשך עשרות שנים. אז מדוע ערים רבות בוחרות לבנות תשתית מורכבת יותר? ממשלות ברחבי העולם נוקטות בשינויים כדי להפחית את פליטות הפחמן, במטרה להפחית באופן משמעותי את ההסתמכות על דלקים פוסיליים עד שנת 2020.

שינוי ענף אספקת החשמל יהיה התרומה העיקרית למילוי יעדי הפחתה. לתשתית הנוכחית אין יכולת להתמודד עם כמויות הנתונים הדרושות להגברת האינטליגנציה של תהליכים בעיר. רשת חכמה תתמוך בשינוי בדלקים מאובנים לאנרגיה ממקורות אנרגיה מתחדשים.

 

שינוי הרשת

יצירת רשת חכמה היא חלק בלתי נפרד מתשתית עיר חכמה. רשתות חכמות הן רשתות חשמל מודרניות הפועלות עם טכנולוגיה ותשתיות על מנת להגביר את השקיפות של צריכת האנרגיה לצרכנים.

לפני השקעה בטכנולוגיה חכמה לרשת, חשוב להבין מה האזרחים צריכים. חיישנים חכמים הקשורים להתנהלות מקוונת מותקנים ברחבי העיר, אוספים ומנתחים נתונים, כך שניתן להגיב על השינויים או הצרכים של האזרחים.

אם נדע לצפות מראש את הביקוש לחשמל ברחבי העיר, ולהתאים את ייצור האנרגיה הנקייה כדי לענות על הדרישות הללו : הרי ששמרנו על עיר נקייה מזיהומים , שיודעת לנהל רשת חשמל חכמה ולהעביר חשמל ממקום ייצור אחד למקום בו החשמל נדרש בקצה אחר.

חברת אנג'יס מקדמת את העתיד הזה בזכות שלושת המוצרים החשובים לניהול עיר חכמה :

    1. אגירת אנרגיה
    2. ניהול ביקושים
    3. מניה חכמה

 

 

רשתות חכמות משתמשות בחיישנים שאוספים נתונים על צריכת האנרגיה של הצרכנים ודרישותיהם

במילים פשוטות, רשת חכמה היא חסכונית, אמינה, ברת קיימא ומאובטחת יותר. היא מאפשרת תקשורת בזמן אמת עם הטכנולוגיה והצרכנים, ליצירת שירות מותאם אישית. כל אדם עם מד אנרגיה חכמה כבר מודע ליתרונות של רשת חכמה, היות וניתן לראות בדיוק כמה משקיעים בשירות, במקום לשלם שיעור סטנדרטי.

הרשת החכמה תעשה יותר מאשר שירותי שליטה. היא תפקח על כוח, ותפיץ פס רחב כדי לשפר את הקישוריות ותהליכי בקרה כגון בקרת תנועה. הנתונים שנאספים בזמן אמת מסייעים גם לעיריות או למועצות להעריך צריכת אנרגיה ולבצע שינויים לשיפור היעילות.

 

יתרונות רשת חכמה

ככל שהרשת יותר חכמה, כך העיר חכמה יותר ובהתאם משתפרים איכות החיים של האזרחים. הגדלת רמת התחכום של התשתית מעניקה לאזרחים את הכוח לשלות על השירותים שלהם, ויש להם אינטראקציה יומית עם כל טכנולוגיה או שירות.

קיימים יתרונות רבים לרשת חכמה. יש לה את היכולת לסייע בהגעה למטרת הפחתת פחמן באמצעות אנרגיה מתחדשת, לשפר את היעילות הכלכלית ולשפר את חלוקת הכוח.

אף עיר לא נראית אותו דבר, וזה נכון גם לגבי עיר חכמה. ניתן לבחון דוגמאות כגון סיאול, סינגפור וברצלונה ולקבל השראה לגבי האופן שבו הטכנולוגיה משפרת את רמת החיים. כי בסופו של דבר, עיר חכמה לא תהיה אפשרית ללא רשת אנרגיה חכמה יותר.

ליצירת קשר מהירה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן