כיצד עובדת מערכת של אנרגיה סולארית ביתית

פאנל סולארי

בעוד שהטכנולוגיה מאחורי אנרגיה סולארית ביתית נראית מורכבת, כשמתחילים להבין את התחום, קל להבין איך עובד כוח סולארי, במיוחד בתרחיש חיבור לרשת, שדורש רק התקנת מספר רכיבים בבית או בעסק. מאמר זה מסביר כיצד פועלת מערכת אנרגיה סולארית ביתית.

 

איך כוח סולארי עובד

כדי להבין איך עובדת מערכת אנרגיה סולארית ביתית, חשוב להבין קודם איך עובד כוח סולארי. זה התהליך, בצורה הכי פשוטה:

  • השמש זורחת על פאנלים סולאריים המייצרים חשמל DC. חשמל בזרם ישיר.
  • חשמל DC מוזן לממיר מתח שהופך אותו לחשמל סולארי, חשמל בזרם עקיף, זרם AC.
  • החשמל הסולארי משמש להפעלת מכשירי החשמל בבית.
  • עודפי החשמל מוזנים חזרה לרשת הראשית.

כשהשמש זורחת, אפילו אם מזג האוויר קצת מעונן, תאים סולאריים מייצרים חשמל. החיבור לרשת מאפשר לבעל המערכת הסולארית הביתית , להשתמש בחשמל בעיתוי מאוחר יותר מעיתוי ייצור החשמל מהשמש.

 

התקנת מערכת אנרגיה סולארית ביתית

פאנלים סולאריים צריכים גם להיות ממוקמים בזווית נטויה קרוב לקווי הרוחב של האזור, ככל האפשר, על מנת לספוג את הכמות המרבית של האנרגיה לאורך כל השנה. ניתן להתקין את המערכת כך שהיא תוכל למקסם את ייצור האנרגיה בבוקר או אחר הצהריים, בקיץ או בחורף.

זווית ההתקנה צריכה להיות קרובה מספיק למצב שבו מערך השמש מייצר את התפוקה המקסימלית שלה. בהתקנות על גגות שטוחים, מסגרת מערך גבוהה מאפשרת התקנת מודולים סולאריים בזווית מוגבהת של כשלושים מעלות מהאופק.

 

מה בשום אופן אסור לעשות

כמובן שאין להתקין את המודולים מתחת לצל עצים או ליד בניינים סמוכים, ללא קשר לשעה ביום או העונה בשנה. במודול PV, אפילו רק אם אחד התאים מוצל, כוח הייצור עלול להיות מופחת באופן משמעותי.

 

אם המערכת מפיקה יותר חשמל מכפי שנצרך, העודף מאוחסן

אנרגיה סולארית ביתית שמייצרת יותר חשמל מכפי שדיירי הבית צריכים או משתמשים, ניתנת לאחסון, ואתם משלמים רק על מה שאתם צורכים.

היות ולרכיבים במערכת החיבור לרשת אין חלקים נעים, המערכת מחזיקה מעמד לטווח הארוך ואתם חוסכים אלפי שקלים מדי שנה!

 

מהו הגודל הנכון של מערכת חשמל סולארי?

היות והצרכים של כל אחד שונים, ואפשרות השימוש בדור האנרגיה הסולארית משתנה ממקום למקום, השיטה המהירה לקבלת תשובה לשאלה זו היא לנסות את המערכת שלנו על מנת לקבוע את אופן השימוש ויתרונות ההתקנה.

 

הגיע הזמן לנצל באמת את היתרונות העצומים של השמש בישראל

אנשים רבים בארץ מתחילים לעבור לשימוש במערכת אנרגיה סולארית ביתית המותקנת על גג הבית, כי ישראל היא מדינה שטופת שמש והכי הגיוני לנצל את מלוא היתרונות של השמש, באמצעות המתקנים החכמים הזמינים.

ליצירת קשר מהירה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן