חברת אנג'יס קיימה סמינר בנושא ניטור ותחזוקה רציפה לשמן שנאים, באמצעות פטנט ה-SENTINEL ואירחה את המרצה מר צ'ארלס אוקונר, מחברת GTS.

במהלך הסמינר, מר אוקונר העביר סקירה של תהליך נדידת לחות בשמן השנאי לנייר הבידוד של השנאי, והסביר כיצד התהליך גורם להידרדרות ביכולת הבידוד של הנייר, והאופן בו הוא מוביל להזדקנות השנאי ולקיצור חייו.

בנוסף סקרנו במהלך הסמינר את השיטות לאנליזה מדויקת של מצב שמן השנאי, באמצעות סנסורים ובדיקות מעבדה. הסברנו על הערכים המסוכנים לבריאות שמן השנאי, ומתי מגיע הזמן לנקוט בפעולה.

 

היסטוריה קצרה של שנאי הספק

ההיסטוריה מסומנת באמצעות שורה של המצאות גדולות שסחפו את החברה, ויצרו דריסת רגל משמעותית בעולם המודרני. רוב האנשים יסכימו כי לאש, לגלגל, התחבורה המודרנית ומערכות תקשורת, שהגיעו לשיאם עם האינטרנט, יש מקום ברשימה זו.

הנושא שאולי פחות ברור, אבל לא פחות חשוב, הוא שידור בקנה מידה גדול, ומסירה של אנרגיה חשמלית על פני מרחקים ארוכים. פריצת דרך זו לא הייתה אפשרית ללא שנאי.

 

מבט לאחור בזמן

לפני כ-130 שנים התרחש מהפך טכני שהיה אמור להיות צעד חיוני בהתפתחות החברה המודרנית. המהפכה הייתה הדור המסחרי, שהשתמש יותר ויותר באנרגיה החשמלית. היום איש אינו יכול לדמיין עולם ללא חשמל.

מתקנים חשמליים מתקדמים מאוד היו מקומיים. אתרי הייצור והצריכה היו לכל היותר במרחק של מספר קילומטרים: חיבורים ישירים של קיטור או גנרטורים הידראוליים לצרכנים היו בטווח של מאות וולט. אבל הביקוש לאנרגיה בערים גדל במהירות, ומרכזים תעשייתיים קראו להגדלת יכולת השידור של הכוח.

 

פטנט סנטינל

הסנטינל הוא סנן בעל פטנט ייחודי שאינו פולשני, ובאמצעותו ניתן לספוח את המים והחומציות בשמן השנאי. הפטנט מאפשר לשמור על שמן השנאי ולהאריך את חייו. המקפידים משתמשים בסנטינל גם בשנאים חדשים כדי למנוע הדבקות של השמן בלחות ובחומציות, כחלק מפעולת תחזוקה מונעת לבריאות השנאי.

בעלי שנאים הסובלים מלחות או חומציות גבוהים, מכירים בסנטינל כפתרון טוב בזכות היותו מותקן בזמן שהשנאי פועל, ללא צורך בהפסקת פעולתו.

בהתאם לבדיקות ואנליזה רצופות של שמן, חברת אנג'יס מסייעת לבעלי השנאים להחליט על הקצב הדרוש להחלפת ה"מדיה", החומר הפעיל בסנן הסנטינל, ואתם מוזמנים לקחת חלק בסמינרים הבאים שלנו על מנת להכיר היטב ומקרוב את התחום.

ליצירת קשר מהירה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן