שירותי בדיקת שמן

oil

חברת ENGIS מציעה מגוון רחב של שירותי מעבדה המבוססים על הניסיון העשיר של מעבדת Doble. המעבדה הוקמה בשנת 1933 היא מנוהלת על ידי כימאים מנוסים ונתמכת על ידי אנשי הנדסה בעלי ידע באבחון בעיות במנגנון השנאי. אנו מוכרים את שירותי בדיקות השמן המהימנים בישראל.

חברת אנג'יס יכולה לספק תשובות ופתרונות לטיפול בשנאי ולמצבו האמיתי. הדיאגנוסטיקה שאנו מספקים , נשענת על נתונים איכותיים , בזכות מגוון רחב של יכולות בדיקה וניסיון עשיר באבחון מצב השנאי.

אנחנו מסייעים לחברות וארגונים לפתח תוכנית בדיקות שנתית , החוסכת בהוצאות ומסייעת לבצע הערכת מצב אמיתית. תוכנית כזו יכולה לסייע בזיהוי ופתרון בעיות בשנאי. 

כל דוחות הבדיקה כוללים ניתוח של נתונים והמלצות לפעולה מתקנת, אם קיים צורך בכך.

עיקרי התכונות הנבדקות בבדיקות שמן

Dielectric Breakdown Voltage  מתח פריצה דיאלקטרי:

מודד את המתח שבו השמן נכשל בצורה חשמלית, אשר מעיד על כמות המזהמים (בדרך כלל לחות) בשמן. מתח התפלגות דיאלקטרי נמדד על ידי הפעלת מתח בין שתי אלקטרודות בתוך השמן במרחק המוגדר על פי תקן. המתח בו "נסגר" מעגל הוא תוצאת הבדיקה. 

DGA (Dissolved Gas Analysis)   תכולת גזים מומסים בשמן :

בדיקה לזיהוי רמות גזים מומסים בשמן. רמות הגזים השונים המומסים בשמן מעידים על סוגים שונים של תופעות המתרחשות בשנאי כגון: נקודה חמה, חימום יתר של שמן ונייר הבידוד, התפרקויות חלקיות קורונה וקצרים רגעיים

Neutralization (Acid) number :

בדיקת חומציות מודדת את התוכן של חומצות הנוצרות על ידי חמצון השמן ומזהמים. בדרך כלל, תוצאות של 0.10 מ"ג KOH / או פחות נחשבים טובים. ערכים גבוהים יותר מצביעים על בעיה.

תוצר לוואי של החומצות הוא בוצה רמה גבוה של חומציות מעידה על כמות בוצה גבוהה. כאשר עוברים סף 0.3 מ"ג KOH /  הוצאת הבוצה היא תהליך מסובך ויקר שבו נדרש להחליף את השמן ול"שטוף" את השנאי מבפנים.

Interfacial Tension מתח פנים:

מודד את נוכחותם של מזהמים מסיסים ומוצרי חמצון בשמן שנאי. מבחן למתח בין-מימי של מים נגד שמן. ערך יורד מציין עלייה במזהמים ו / או במוצרי חמצון בתוך השמן.

לחות Moisture Water Content:

תכולת לחות בשמן מורידה את הכוח הדיאלקטרי של המערכת המבודדת. עבור שמן מינרלי, תכולת לחות מקסימלית מקובלת היא 35 ppm. בדיקה זו אינה מודדת את תכולת המים בבידוד נייר שנאי

צבע:

משמש כדי להבחין בהשחרה של השמן על ידי השוואתה לדגימות קודמות של שמן מאותו שנאי. צבע השמן נקבע באמצעות אור מועבר ומספק ערך מספרי (0-5) על בסיס השוואה עם סדרה של כרטיסיות צבע מוגדרות על פי תקן. שמן כהה מעיד על זיהום או אירוע של הקשתה (ARCING) שמתרחש בשנאי.

ליצירת קשר מהירה