פאנלים סולאריים - לפרוייקטים תעשיתיים

פאנלים סולאריים

השמש היא כור גרעיני טבעי. היא משחררת מנות זעירות של אנרגיה הנקראות פוטונים, שעוברים 93 מיליון קילומטרים מהשמש לכדור הארץ, בפרק זמן משוער של 8.5 דקות. מדי שעה, מספיק פוטונים משפיעים על הפלנטה ליצירת האנרגיה הסולארית הדרושה, לפחות באופן תיאורטי, כדי לספק את צרכי האנרגיה הגלובלית, במשך שנה שלמה.

הטכנולוגיה הסולארית משתפרת, ולכן גם היכולת לרתום את שפע האנרגיה של השמש כחלופה זולה יותר לשימוש בחשמל, נמצאת במגמת עלייה.

כיצד פאנלים סולאריים עובדים?

כשפוטונים פוגעים בתא סולארי, הם משחררים אלקטרונים מהאטומים שלהם. אם מוליכים מחוברים לצדדים החיוביים והשליליים של התא, נוצר מעגל חשמלי.

כשהאלקטרונים זורמים דרך מעגל כזה, הם מייצרים חשמל. פאנלים סולאריים מורכבים מתאים מרובים, ולוחות מרובים (מודולים) מחווטים יחד על מנת ליצור מערך סולארי. ככל שנפרסים יותר לוחות, ניתן לצפות ליצירת יותר אנרגיה.

פאנלים סולאריים מורכבים מתאים סולאריים רבים, המיוצרים מסיליקון, כמו מוליכים למחצה. הם בנויים עם שכבה חיובית ושכבה שלילית, אשר יחד יוצרים שדה חשמלי, בדיוק כמו בסוללה.

כיצד פאנלים סולאריים מייצרים חשמל?

פאנלים סולאריים מייצרים זרם חשמלי ישיר (DC). עם חשמל ישיר, אלקטרונים זורמים בכיוון אחד סביב מעגל. דוגמא זו מציגה סוללה המניעה נורה. האלקטרונים נעים מהצד השלילי של הסוללה, דרך המנורה, וחוזרים לצד החיובי של הסוללה.

כיצד פועלת מערכת פאנלים סולאריים?

זוהי דוגמא להתקנת פאנלים סולאריים על גג בית. ראשית, אור השמש פוגע בפאנל הסולארי על הגג. לוחות אלו ממירים את האנרגיה לזרם ישיר, אשר זורם אל הממיר הסולארי. הממיר ממיר את החשמל מ-DC ל-AC, וניתן להשתמש במערכת על מנת להפעיל את החשמל בבית. זהו הליך פשוט להפליא, והוא הופך להיות יעיל ומתקדם יותר כל הזמן.

מערכת פאנלים סולאריים טיפוסית קשורה בשעות השיא של היום, וברוב המקרים מייצרת יותר אנרגיה מכפי שהלקוח צריך, כך שאנרגיה עודפת מוזנת בחזרה לרשת לשימוש במקומות אחרים. בהסדרה של מונה  נטו, המונה מתעד את רשומות האנרגיה שנשלחו, לעומת האנרגיה שהתקבלה מהרשת.

מהו הממיר הסולארי?

ממיר סולארי לוקח את החשמל ממערך השמש ומשתמש בו כדי ליצור חשמל בזרם עקיף. ממירים אלו נחשבים למוח של המערכת. בשילוב עם המרה מ DC למתח AC, הם מספקים גם הגנה קרקעי מפני תקלות ונתונים סטטיסטיים על תפקוד המערכת, כולל המתח הנוכחי על מעגלי AC ו-DC, ייצור אנרגיה ומעקב אחר נקודת כוח מקסימלית.

ממירים מרכזיים שלטו בתעשייה הסולארית מאז תחילתה. כשמתעוררת בעיה עם תפקוד הפאנלים הסולאריים, אולי בשל מיקום מוצל או צבירת לכלוך, ביצועי מערך השמש עלולים להשתבש. חברת אנג'יס מתמחה בהתקנת ואחזקת פאנלים סולאריים ופותרת בעיות אלו ובעיות אחרות העלולות להתעורר, על מנת לאפשר תפקוד יעיל ושוטף של המערכת.

חברת אנג'יס מתמחה הן בממירים מרכזיים , צנטרליים, הכוללים במכולה אחת גם שנאי, לוח RMU  ומערכת בקרה. הממיר הצנטרלי שלנו מתאפיין בהתקנה פשוטה , ללא צורך בביסוס על פני השטח, וממודולים של ממירי סטרינג קטנים.

במקרה של תקלה באחד מממירי הסטרינג, המרכיבים את הממיר הצנטרלי, ניתן בקלות PLUG AND PLAY : להחליף הממיר התקול בממיר סטרינג מודולרי תקין : וזאת ללא צורך בפירוק פסי צבירה.

ליצירת קשר מהירה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן