חשמל סולארי

פאנלים סולאריים

מערכת סולארית מופעלת באמצעות צלחת ענקית שמונחת על גגות בניינים ולוכדת את קרני השמש. תחנות כוח רבות משתמשות כיום בדלקים מאובנים כמקור חום להרתחת מים. האדים מהמים הרותחים מסובבים טורבינה גדולה, המפעילה גנרטור המייצר חשמל.

דור חדש של תחנות כוח, עם ריכוז מערכות כוח תרמו-סולארי, משתמשות היום בשמש כמקור ליצירת חום. קיימים שני סוגים עיקריים של מערכות המרכזות כוח תרמו-סולארי: שוקת פרבולית, ומגדל כוח.

 

התהליך שמאפשר פעולת חשמל סולארי

מערכות פרבוליות-שוקת מרכזות את אנרגיית השמש באמצעות מראות מלבניות ארוכות ומעוקלות, בצורת U. המראות מוטות לעבר השמש וממקדות את אור השמש לצינור העובר במורד השוקת. הצינור מחמם את השמן הזורם דרך הצינור, ובהמשך השמן החם משמש להרתחת מים במחולל קיטור קונבנציונאלי, לייצור חשמל.

 

מערכת הגג, המערכת הסולארית

ברוב מערכות השמש, פאנלים סולאריים ממוקמים על הגג. אתר אידיאלי יהיה נטול צל על הלוחות, במיוחד במהלך שעות אור השמש הראשונות, בין השעות תשע בבוקר עד שלוש אחר הצהריים. מתקן שפונה דרומה נוטה לספק את הפוטנציאל האופטימלי למערכת שלכם, אבל אוריינטציות אחרות עשויות לספק מספיק ייצור.

עצים או גורמים אחרים שמובילים להצללה במהלך היום יגרמו לירידה בייצור החשמל. לא ניתן להגזים בחשיבות ההצללה ויעילות התהליך. בלוח סולארי, אם אפילו רק תא אחד מתוך 36 התאים של הלוחות מוצל, ייצור החשמל יופחת ביותר ממחצית.

לקבלני ההתקנה בחברת אנג'יס יש את המיומנות הדרושה להתקנה ולתחזוקת מערכות סולאריות, והם מומחים בזיהוי קפדני של אזורים אפשריים של הצללה, לפני התקנת המערכות.

 

פאנלים סולאריים

פאנלים סולאריים, הידועים גם כמודולים, מכילים תאים פוטו-וולטאיים, המיוצרים מסיליקון, שמשנים אור שמש לחשמל ולא לחום. המונח "פוטו-וולטאי" פירושו חשמל מאור. תאים פוטו-וולטאיים סולאריים מורכבים מסרט חיובי וסיליקון שלילי, ומונחים תחת לוח זכוכית דק. כשפוטונים של אור השמש מכים על תאים אלו, הם מכים על האלקטרונים הוסיליקון.

האלקטרון החופשי הטעון שלילי מועבר באופן מועדף לצד אחד של תא הסיליקון, היוצר מתח חשמלי שניתן לאסוף ולנתב. זרם זה נאסף על ידי חיווט פאנלים סולאריים בודדים יחד בסדרה על מנת ליצור מערך פוטו וולטאי מהשמש.

בהתאם לגודל ההתקנה, מחרוזות מרובות של כבלים סולאריים מסתיימים בתיבה חשמלית אחת, הנקראת מערך מיזוג קומבינר, STRING COMBINER BOX.  בתיבת קומביינר קיימים נתיכים שמטרתם להגן על מודול הכבלים הבודדים, כמו גם על החיבורים המספקים את מהפך הכוח.

החשמל המיוצר בשלב זה הוא DC, כלומר, זרם ישיר, ויש להמירו לזרם AC, כלומר, זרם משתנה, המתאים לשימוש בבית או בעסק.

 

הקסם עובד גם בימים מעוננים

מערכת מגדל כוח משתמשת בשדה גדול של מראות כדי לרכז את אור השמש על גבי המגדל, שם המקלט יושב. החום מתיך מלח ומזרים אותו דרך השפופרת. בשלב הבא, חום המלח משמש לייצור חשמל באמצעות גנרטור קיטור קונבנציונלי.

מלח מותך שומר על החום ביעילות, כך שהוא יכול להיות מאוחסן ימים לפני שהוא מומר לחשמל. כלומר, ניתן לייצר חשמל גם בימים מעוננים או אפילו מספר שעות לאחר השקיעה.

 

בחברת אנג'יס עוזרים לכם ליישר קו עם עידן החשמל החכם

כי בעידן זה של חשמל חכם, חברת אנג'יס מאפשרת גישה לטכנולוגיות המתקדמות ביותר, גיוון מקורות גנרציה , בין היתר גם לניהול חשמל סולארי לצריכה חכמה. שיתוף הפעולה איתנו מאפשר לכם ליהנות מהיתרונות הבאים:

אגירת אנרגיה – מגוון פתרונות אגירה לבית, למפעל, לעיר או לתחנת הכוח.

מניה חכמה – SMART METER.

ניהול ביקושים – DEMAND RESPONSE.

ועמדות טעינה לרכב.

ליצירת קשר מהירה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן