חשמל כשר: פתרונות חשמל חכמים למגזר הדתי

תחנת כוח

 

 

חברת אנג'יס מספקת פתרונות הזרמת חשמל כשר באמצעות אוטומציה נטולת מגע אנושי, ברשת מנותקת, לאוכלוסיית שומרי השבת. המתווה לחשמל כשר, נחתם בשנת 2017 ברשות החשמל והוא מאפשר למגזר הדתי להשתמש בחשמל גם בשבת.

זוהי בשורה חשובה לציבור הדתי. היוזמה,  היא פרי פעילות חבר הכנסת הרב יעקב אשר, שהוביל לחתימת הסיכומים של משרד האנרגיה, ועדת הכלכלה בכנסת, ורשות החשמל, להסדרת הפעלת מערך לשיווק וייצור חשמל כשר שמאפשר שימוש גם בשבת.

 

חשמל כשר פירושו חשמל אשר מיוצר ללא מגע יד אדם, ובתהליך אוטומטי

היוזמה מהווה חלק מיישום רפורמת החשמל והייצור הקהילתי, ומליאת הכנסת נתנה למתווה תוקף ואישרה את הרפורמה המוצעת. הדיונים שהתקיימו בוועדת הכלכלה, הנוגעים להפרטת משק החשמל, ברשות הרב אשר, המחישו את הצורך במציאת הסדר ופתרון הולם, במסגרת הרפורמה לשיווק וייצור חשמל כשר לקהילת הציבור הדתי.

באמצעות רביזיה שהרב הגיש, הוא הוביל לעיכוב אישור רפורמת החשמל בוועדת הכלכלה, עד שהושג האישור להסדר חשמל כשר. ההסכם מפרט את הכרת רשות החשמל בצורך השגת הפתרונות של אספקת החשמל למגוון אוכלוסיות, כך שניתן יהיה להבטיח אופי של שירות מותאם לצרכים הייחודיים שלהם, ברמה הטובה ביותר.

 

כל הבדיקות והבחינות הובילו למציאת הפתרון ההולם

נושא חשמל כשר, המאפשר חלוקה ברשת אוטונומית מנותקת מהרשת מכניסת השבת ועד צאתה, באופן אוטומטי ללא מגע יד אדם, הוא פתרון שנוצר במיוחד עבור האוכלוסייה הזקוקה לשירות מעין זה, לאחר בדיקות ובחינות מקיפות שנערכו בתחום.

בעקבות מגוון פתרונות שניתן להשתמש בהם, שמטרתם היכולת לספק חשמל כשר, באופן שיהיה זמין, עם רמה משופרת של שירות, במחיר זול ובהליך בטוח, נולד הפתרון המאפשר חשמל כשר לרווחת ציבור הדתיים בישראל.

 

חשמל לאוכלוסייה הדתית בלבד

בדומה לכל שירות ייעודי, גם השירות המאפשר שימוש בחשמל כשר מבוסס על העיקרון שלפיו האנשים הזקוקים לשירות המיוחד הזה יישאו בעלויות שלו, בנפרד מכלל האוכלוסיות שצורכות חשמל.

במסגרת המתווה, שכונות, קהילות וערים יכולות ליזום הקמה של מתקן לייצור חשמל. למשל: מערכות סולארית עם מערכות אגירת אנרגיה .

 

בשורה התחתונה: נמצא פתרון חדש לבעיה ישנה

פתרון זה משית עלויות מופחתות על הציבור ונחשב לפתרון כלכלי אשר מאפשר הפחתה משמעותית בעלויות המשפחתיות מצד אחד, אך ללא פגיעה בעקרון ייצור חשמל ופיקוח עליו בהתאמה לצרכי האוכלוסייה הדתית.

במשך שנים, נציגי האוכלוסיות הדתיות, באמצעות הרבנים הראשיים, טוענים שהחשמל בארץ, שמוזרם במהלך שבתות וחגים, הוא חשמל לא כשר. לטענתם, גם אם פעולת החשמל נקבעת מראש בערב שבת, כלומר, באמצעות הפעלת שעון שבת, היהודים עדיין עובדים במהלך השבת בתחנות הכוח, והפעלת התחנות משתנה במהלך השבת בהתאם לשיקולים פיננסיים משתנים.

מערך של הזרמת גז טבעי לתחנות הכוח, גם הוא יוצר בעיה מבחינת האוכלוסייה הדתית, היות וגם אותו מפעילים יהודים. משכך, פתרון החשמל הכשר מהווה פתרון מתאים במיוחד לאוכלוסייה הדתית.

 

הפתרון של חברת אנג'יס, יצירת מיקרו-גריד בשכונה חרדית בה ייצור חשמל מהשמש לצד אגירת אנרגיה מאפשר הזרמה של חשמל ללא מגיע יד אדם הנשלטת במערכת תוכנה ובקרה שמחשבת בכל רגע נתון מאיזה מקור להשתמש בחשמל לפי נתוני צריכה ונתוני ייצור ידועים מראש.

ליצירת קשר מהירה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן