אגירת אנרגיה

פאנלים סולאריים

רשת החשמל היא מערכת מורכבת, שבה אספקת החשמל לצד הביקוש חייבת להיות זמינה בכל רגע נתון.

יש צורך בהתאמות מתמידות לאספקה למקרים של :

  1. שינויים לא צפויים בביקוש
  2. שינויים בלתי צפויים המתרחשים כתוצאה מעומס יתר של ציוד או תנאי מזג אוויר קשים.

אגירת אנרגיה חיונית להשגת האיזון ומסייעת ליצירת מערכת רשת גמישה ואמינה יותר.

לדוגמא, כשקיים יותר היצע מאשר ביקוש, כגון במהלך הלילה כשתחנות כוח ממשיכות לפעול בעלות נמוכה, עודף ייצור חשמל יכול לשמש כוח התקני אחסון. כאשר הביקוש עולה על ההיצע, מתקני אחסון מפרקים את האנרגיה המאוחסנת שלהם לרשת.

כלכלת אנרגיה נקייה

שאיבת מים בחזרה מאחורי סכרים הידרואלקטריים שימשה במשך עשרות שנים כצורת אחסון סופגת קיבולת עודפת מהרשת והחזרת היכולת לרשת מאוחר יותר כאשר האנרגיה נחוצה.

בעתיד, ככל שיופיעו יותר אפשרויות של טכנולוגיית אגירת אנרגיה, ישראל תעבור לכלכלת אנרגיה נקייה, והתהליך צפוי להיות משמעותי עוד יותר.

יתרונות אנרגיה נקייה

חברת אנג'יס מתמחה בטכנולוגיית אנרגיה מתחדשת, כגון אנרגיה סולארית וסוללות לאגירת אנרגיה. אנג'יס מתפקדת כקבלן מפתח מא-ת עבורך. טכנולוגיית אגירת אנרגיה יש פוטנציאל גדול ללאספקת החשמל ממקורות מתחדשים, והבטחה כי היצע הייצור יתאם לביקוש.

אגירת אנרגיה מוערכת גם בזכות התגובה המהירה שלה. טכנולוגיה זו יכולה להתחיל לפרוק את החשמל לרשת במהירות רבה, בעוד שהשימוש במקורות דלק מאובנים אורך זמן רב יותר. תגובה מהירה זו חשובה להבטחת יציבות הרשת כאשר מתעוררים ביקושים בלתי צפויים.

אגירת אנרגיה חשובה יותר גם כשהחשמל רחוק יותר מהרשת

לדוגמא, כשמפעילים את האורות בבית, החשמל מגיע מהרשת, אבל כשמדליקים פנס בטיול מחנאות, יש צורך להסתמך על האנרגיה המאוחסנת בסוללות. באופן זהה, כפרים שאינם מחוברים לרשת ההולכה חשופים יותר לשיבושים, בהשוואה לבתים בערים גדולות.

אזורים שמנותקים מרשת החשמל תלויים באופן משמעותי יותר במערכת אגירת אנרגיה על מנת להבטיח יציבות אספקת חשמל, בדיוק כפי שמטיילים תלויים בסוללות הפנס שלהם במהלך מחנאות.

אחסון תרמי

טכנולוגיית אחסון תרמי קיימת עבור אגירת אנרגיה לשימוש סופי, כמו מיזוג אוויר. שיטה אחת היא הקפאת מים בלילה באמצעות חשמל בשעות השפלה, ואז שחרור האנרגיה הקרה המאוחסנת מהקרח על מנת לעזור עם מיזוג האוויר במהלך היום.

אחסון הידרואלקטרי

תחנות כוח הידרואלקטריות רבות כוללות שני מאגרים בגבהים שונים. תחנות אלו מאחסנים אנרגיה באמצעות שאיבת מים למאגר העליון כאשר ההיצע עולה על הביקוש. כשהביקוש עולה על ההיצע, המים משוחררים למאגר התחתון ומפעילים טורבינות לייצור חשמל.

ליצירת קשר מהירה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן